TOMASZ NOWAK
bella Netventure
bella RALLYCROSS TEAM

POZNAJ RALLYCROSS

Czym jest Rallycross w 10 zdaniach
* Rallycross to wyścigi 6 sportowych aut na dystansie 6 okrążeń specjalnego toru. Wygrywa pierwszy na mecie.
* Samochody są podobne do aut rajdowych i dzielą się na 3 kategorie w zależności od budowy. Najmocniejsze dysponują mocą ponad 500 KM i przyspieszają do setki w 2.5s !
* Tor jest nieco większy niż stadion żużlowy, a trasa jest kręta i ma długość około 1000 m. Tor wytyczony jest po nawierzchni częściowo asfaltowej, betonowej i szutrowej/piaskowej.
* Wyścigi są niezwykle widowiskowe, bo pomiędzy blisko ścigającymi się autami regularnie dochodzi do bezpośrednich kontaktów - obtarć i zderzeń, które wielokrotnie kończą się dachowaniem. Widzowie mają możliwość obserwować rywalizację na całym torze z bliska, zachowując pełne bezpieczeństwo.

Brzmi interesująco?
- Dowiedz się nieco więcej TUTAJ.

Barbórka Citroenem C2 R2

W 48. Rajdzie Barbórka wystartowaliśmy Citroenem C2 R2 - fabrycznie zaprojektowaną rajdówką klasy R2 (1600cm3). Pierwszy start takim autem możemy zaliczyć do udanych. Pomimo minimalnego doświadczenia z C2 R2 i ekstremalnie trudnych warunków na trasie rajdu spowodowanych atakiem zimy, udało się nam osiągnąć metę bez większych problemów. Nie uchroniliśmy się jednak przed błędami i z powodu opuszczenia trasy na OS-5 straciliśmy wiele cennych sekund bezpośrednio rzutujących w tak krótkim rajdzie na wynik. Zdobyliśmy jednak wiele cennych doświadczeń i zaprezentowaliśmy się kibicom w zupełnie innym, bardzo ciekawym aucie.
» Zobacz zdjęcia
» Obejrzyj klip z rajdu

Sezon 2010 zakończony

Podsumowanie i plany na przyszłość
W związku z przyjętą strategią oraz szeregiem planowanych zmian organizacyjnych, w sezonie 2010 realizowaliśmy skrócony program startów ograniczony do imprez organizowanych na terenie kraju:
Decyzja odnośnie startów zagranicznych w sezonie 2011 i kolejnych latach, zależy od szeregu czynników. Mistrzostwa Europy w Rallycrossie czeka szereg zmian. Niewykluczone jest też powstanie cyklu Mistrzostw Świata. Jeśli kwestie organizacyjno-budżetowe nie pozwolą nam wziąć udziału w którymś z tych cyklów, starty zespołu zostaną zawieszone.
© 2006-2010 Netventure. Wszystkie prawa zastrzeżone.
bella Netventure TB DAF TOMSON Motorsport Poland Rallycross Team Geoblog.pl ŠkodaAuto