TOMASZ NOWAK
bella Netventure
bella RALLYCROSS TEAM

Barbórka 2010: pierwszy raz Citroenem C2 !

1.12.2010, Warszawa Polska
W sobotę, 4 grudnia na ulicach Warszawy rozegrany zostanie 48. Rajd Barbórka - Ogólnopolskie Kryterium Asów. Do zawodów zgłosiło się 111 najlepszych polskich kierowców reprezentujących różne dyscypliny sportu samochodowego takie jak rajdy, wyścigi górskie czy rallycross.

Jednym z zawodników rallycrossowych będzie Tomasz Nowak, uczestnik cyklu M.E. w Rallycrossie. Tym razem jednak nie poprowadzi on znanej z toru w Słomczynie Skody Fabii, lecz typowo rajdowy samochód – Citroena C2 R2. Na prawym fotelu czerwonej C2-ki zasiądzie Beata Balcerak z Wrocławia, pilotka z kilkuletnim doświadczeniem w rajdach.

Tomasz Nowak: – Podjęliśmy decyzję, aby tegoroczną Barbórkę pojechać samochodem rajdowym. Citroen C2R2 wydał się najsensowniejszym wyborem. Rajdowe C2 ma silnik o takiej samej pojemności co rallycrossowa Fabia, ale auto posiada sekwencyjną skrzynię biegów i jest nowocześniejsze pod względem konstrukcji. W miniony weekend odbyłem zaplanowane wcześniej jazdy testowe na lotnisku w Ułężu. Zdaję sobie po nich sprawę, że podczas rajdu nie będę jeszcze w stanie wykorzystać w pełni potencjału tego samochodu. W ciągu tygodnia całkowicie zmieniły się jednak warunki pogodowe i wszystko wskazuje na to, że zaśnieżone odcinki specjalne będą wyzwaniem dla wszystkich. To nie lada gratka dla kibiców, więc serdecznie zapraszamy na trasy rajdu!

Beata Balcerak: – Zapowiada się nietypowa pogoda jak na warszawską Barbórkę. Warunki na OS-ach na pewno będą trudne, ale może dzięki temu rywalizacja bardziej widowiskowa dla kibiców. Kibiców swoją drogą też czeka duże wyzwanie, bo prognozy zapowiadają na sobotę ujemne temperatury. Polecam się bardzo ciepło ubrać i do zobaczenia na OS-ach!

Załoga Nowak-Balcerak wystartuje z numerem startowym 93.
Sponsorem zespołu jest TZMO SA, właściciel marki Bella.


informacja prasowa, 1.12.2010
Święto sportów motorowych w Słomczynie

8.09.2010, Warszawa Polska
Już w najbliższy weekend w podwarszawskim Słomczynie odbędą się Mistrzostwa Europy Rallycross. Na dwa dni Słomczyn zamieni się w europejskie centrum sportów samochodowych, a na starcie zobaczymy najlepszych kierowców w bardzo szybkich i rozpalających wyobraźnię samochodach. Kierowcy będą mogli pokazać maksimum swoich umiejętności, gdyż w rallycrossie nie jest istotna kwestia prędkości samochodów, ale ich przyspieszenie, pozwalające na najbardziej efektywne pokonywanie odcinków.

Zawody w Słomczynie będą dziewiątą rundą z cyklu Mistrzostw Starego Kontynentu. Po raz pierwszy w tym sezonie na torze pojawią się reprezentanci Polski w "królewskiej oście", czyli przednionapędowej Dywizji 1A: Kamil Sokołowski i Tomasz Nowak.

Wprowadzamy w tym roku szereg zmian organizacyjnych w zespole, dlatego mocno okroiliśmy program startów. W Słomczynie po raz pierwszy w tym roku zasiądę za kierownicą sportowego auta – mówi kierowca Bella Rallycross Team - Tomasz Nowak. – Trwają jeszcze ostatnie przygotowania naszej Skody Fabii, która otrzymała nowy silnik. Nie zdołaliśmy wykonać wystarczającej ilości testów, ale spróbujemy z konfiguracja ustawień samochodu trafić najlepiej jak się da. Tor w Słomczynie znam dobrze, jednak koledzy z za granicy którzy brali udział innych rundach tegorocznego cyklu ME z pewnością są znacznie bardziej wjeżdżeni. Nie będzie więc łatwo, ale dam z siebie wszystko. – powiedział Nowak.

Rallycross to niezwykle spektakularny i emocjonujący sport który polega na tym, że na niezbyt długiej pętli, wytyczonej częściowo po asfalcie, częściowo po szutrze startuje jednocześnie kilku zawodników. Wygrywa ten, kto pierwszy przejedzie linię mety w finale. Siła tego sportu polega na jego niezwykłej widowiskowości ze względu na bardzo bliski kontakt zawodników, liczne stłuczki, otarcia, oderwane fragmenty karoserii oraz efektowne dachowania. Dużym plusem rallycrossu jest łatwość obserwowania całych zawodów. Kibice niemal przez cały czas widzą przebieg rywalizacji, a zwycięzcę widać od razu.

Szczegółowe informacje o Mistrzostwach Europy w Słomczynie dostęne są na stronie http://merc.rallycross.pl/

informacja prasowa, 8.09.2010

Nowości na stronie

 
27.11.2010
Są już zdjęcia i film z tegorocznej Barbórki
01.12.2010
Wypowiedzi członków załogi przed Barbórką.
27.11.2010
Zdjęcia i film z testów C2R2 (!) przed Barbórką.
30.09.2010
Zdjęcia i filmy z ME w Słomczynie.
8.09.2010
Informacja przed zawodami w Słomczynie.
20.08.2010
Kilka fotek z przygotowań samochodu do zawodów.
7.12.2009
Na stronę trafiły już onboardy z Barbórki 2009.
15.09.2009
Mamy już zdjęcia i filmy z Sosnovej (CZ).
Pierwszy raz wideo z błotnika i z dachu!
8.09.2009
Są już zdjęcia i filmy ze Słomczyna (PL).
W dziale newsy jest też info po zawodach.
19.08.2009
Na stronę trafiły już zdjęcia i filmy z zawodów w Buxtehude w Niemczech.

Dla prasy


Wszystkie komunikaty prasowe wraz z materiałami zdjęciowymi w dużej rozdzielczości wolnymi od praw autorskich znajdują się w dziale DLA PRASY.

Harmonogram startów 2010


© 2006-2010 Netventure. Wszystkie prawa zastrzeżone.
bella Netventure TB DAF TOMSON Motorsport Poland Rallycross Team Geoblog.pl ŠkodaAuto